'
Riwal 0
Menu

Wirtualna rzeczywistość: nasze innowacyjne rozwiązanie szkoleniowe

Od jakiegoś czasu w różnych branżach z powodzeniem jest wykorzystywana wirtualna rzeczywistość. To nowoczesne rozwiązanie ma wiele zastosowań, również w dziedzinie dbałości o bezpieczeństwo. Riwal wprowadził symulatory rzeczywistości wirtualnej dla branż, które pracują na wysokości, jako metodę szkoleniową zwiększająca bezpieczeństwo i wydajność w miejscu pracy.

Jak to działa
Każde urządzenie VR jest wyposażone w platformę roboczą dla operatorów, gogle wirtualnej rzeczywistości i panel sterowania z joystickami i przełącznikami takimi jak te w prawdziwych maszynach. Symulatory treningowe wirtualnej rzeczywistości kreują kontrolowane środowisko typowe dla operatorów, w którym mogą się szkolić. Symulatory zwiększają bezpieczeństwo dla nowych operatorów i pozwalają uniknąć wydatków związanych z ewentualnymi uszkodzeniami sprzętu i infrastruktury.

SZKOLENIE BEZ RYZYKA
Symulację VR można wprowadzić jako opcję do szkolenia IPAF (International Powered Access Federation) lub UDT. Uczestnicy treningu początkowo nie mogą doświadczać zdarzeń wysokiego ryzyka na prawdziwych maszynach. Symulator VR pozwala instruktorowi  wystawić operatorów na niebezpieczne sytuacje, a jeśli kończy się to źle, nie ma żadnych konsekwencji dla zdrowia i bezpieczeństwa uczestników. Ponadto to innowacyjne rozwiązanie daje operatorom możliwość ewentualnego odświeżenia szkolenia, co jest szczególnie przydatne, jeśli operator nie pracował na maszynie przez pewien czas, a nadal ma ważne uprawnienia do obsługi podestów ruchomych. Lepiej wyszkoleni operatorzy pracują bardziej komfortowo na różnych maszynach, zwiększając efektywność projektu.

Zwiększ bezpieczeństwo i wydajność
Symulatory zostały zaprojektowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności dzięki zapewnieniu dodatkowych szkoleń dla operatorów podestów ruchomych na różnych modelach maszyn oraz w różnych scenariuszach wysokiego ryzyka w branży budowlanej. Obecnie Riwal posiada 6 symulatorów VR, zlokalizowancyh w Wielkiej Brytanii, Holandii, Polsce, Danii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przetestuj działanie Symulatora VR w naszym oddziale lub w swojej lokalizacji


 
ZAPISZ SIĘ NA PREZENTACJĘ I TESTY!