'
Riwal 0
Menu

Projekty Riwal

30 kwi

Jak pracować wydajnie i bezpiecznie na wysokości w centrach dystrybucyjnych?

Wszyscy pracujący w branży logistycznej rozumieją, jak ważne jest zachowanie płynności działania centrum dystrybucyjnego przez cały czas. Oznacza to możliwość kontynuowania pracy bez względu na sytuację i pewność że w magazynie będzie zero wypadków. RIWAL, dla którego bezpieczeństwo jest najwyższą wartością, pomoże Ci osiągnąć ten cel.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Bez dostępu do odpowiedniego sprzętu trudno osiągnąć wskaźnik „zero wypadków”. W pracach takich jak inwentaryzacja produktów na półkach, wymiana oświetlenia, konserwacja instalacji elektrycznej czy innych zadaniach konserwacyjnych związanych z utrzymaniem magazynu, podesty ruchome są najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem na ich wykonanie. Wysokiej jakości maszyny RIWAL są sprawdzane po każdym wynajmie i przed każdą dostawą do klienta. Daje to pewność, że sprzęt jest zawsze w jak najlepszym stanie.

 

Potrzebujesz przeszkolić pracowników? Jesteśmy dla Ciebie!

Bezpieczne podesty nożycowe czy podnośniki koszowe to nie wszystko. Równie ważne jest to, aby operatorzy czuli się pewnie używając tego sprzętu i wiedzieli, jak pracować bezpiecznie. Muszą czuć się komfortowo. A tak będzie tylko wtedy, jeśli będą mieli odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. RIWAL oferuje szkolenia z obsługi podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych i obrotowych, a także wózków widłowych, które mogą odbyć się w lokalizacji klienta, jak również w jednym z naszych oddziałów rozlokowanych na terenie całego kraju. Aby upewnić się, że pracownicy są pewni tego co robią, warto sprawdzić ich kwalifikacje i zapewnić dodatkowe szkolenie z użyciem symulatora podestów ruchomych VR. To urządzenie pozwala na wykonywanie różnych zadań z użyciem podnośników w ponad 50 scenariuszach. Nowi pracownicy, którzy będą używać podestów ruchomych czy wózków widłowych muszą posiadać odpowiednie uprawnienia wydane przez UDT. Kursy prowadzone przez RIWAL kończą się egzaminami prowadzonymi przez Inspektorów UDT. 

 

Jak zoptymalizować koszty i oszczędzić czas w centrum dystrybucyjnym?


W centrach dystrybucyjnych pracownicy potrzebują dostępu do sprzętu do pracy na wysokości cyklicznie. Dobrą opcją może być w takich przypadkach wynajem długoterminowy na korzystnych warunkach finansowych. Maszyna jest na miejscu, zawsze do gotowa do pracy, jednak regularne przeglądy i opieka serwisowa jest po stronie RIWAL. Nie jest konieczne kupowanie maszyny. Jednak, jeśli taka jest w obiekcie, dobrze mieć zaufanego partnera, który regularnie będzie przeprowadzał konserwację, czy wyliczy resurs. Wszystkie te usługi świadczy RIWAL.


Jak bardziej dbać o środowisko?

RIWAL oferuje wiele typów kompaktowych rozmiarów elektrycznych podnośników nożycowych o różnych wysokościach roboczych. Maszyny te nie tylko nie emitują spalin i pomagają dbać o jakość powietrza. Dzięki ich zastosowaniu pracuje się bezpieczniej i przyjemniej. Niski poziom hałasu i krótki czas podnoszenia pozwalają efektywnie pracować na wysokości. 

Planując prace na wysokości w branży logistycznej, warto pamiętać o wszystkich wymienionych powyżej aspektach.


 

Dodaj komentarz