NewsletterSzybka oferta wynajmuFAQZłóż zamówienie na wynajem
Poland - Polish
 • Belgium - Dutch
 • Croatia - Croatian
 • Denmark - Danish
 • France - French
 • Germany - German
 • Kazakhstan - English
 • Kazakhstan - Russian
 • Netherlands - Dutch
 • Norway - Norwegian
 • Poland - Polish
 • Slovenia - Slovenian
 • Spain - Spanish
 • Sweden - Swedish
 • United Kingdom - English

Ładowarki teleskopowe - Blog Riwal

31 mar

Główne zalety ładowarek teleskopowych i obrotowych – Magni

Ładowarki teleskopowe Magni dzielimy na dwa typy: obrotowe i sztywne, różnią się one od siebie budową oraz zastosowaniem. Posiadają szereg udogodnień dla operatora, a praca na tym sprzęcie budowlanym to przyjemność. Szczegóły w artykule!

Ładowarki teleskopowe Magni – obrotowe i sztywne

Wszystkie modele ładowarek marki Magni łączą innowacyjne rozwiązania stosowane przez producenta. Ładowarki teleskopowe Magni TH, Magni HTH i Magni RTH – to wszechstronne maszyny zastępujące dzięki zastosowaniu dodatkowego osprzętu wiele maszyn na jednym projekcie.

To maszyny, które sprawdzą się w sektorze budownictwa, ogrodnictwie, przemyśle, rolnictwie, czy też górnictwie. Ładowarki również są wykorzystywane przy przenoszeniu wszelkich palet z ciężkimi towarami, czy przy wycince drzew.

 

Ładowarki teleskopowe obrotowe seria RTH

Seria RTH została zaprojektowana tak, aby dostosować się do każdego miejsca pracy i działać z maksymalnym bezpieczeństwem, gwarantując najlepsze parametry podnoszenia w każdych warunkach. Ładowarki sięgają naprawdę wysoko, bo mają od 18 do 51 m wysokości podnoszenia i posiadają udźwig aż do 13 t.

Seria maszyn Magni RTH - Posiada obrotową wieżę 360°. To maszyny typu "3 w 1" (ładowarka teleskopowa, dźwig terenowy i podest ruchomy) idealne rozwiązanie
dla każdego miejsca pracy.

 

Ładowarki teleskopowe sztywne seria HTH

Ładowarki teleskopowe HTH najnowszej generacji o udźwigu 10 do 50 t, przeznaczone do prac nawet do 14 m.

Zostały zaprojektowane specjalnie do wykonywania najbardziej ciężkich zadań, dzięki czemu są idealnym towarzyszem dla osób wymagających wydajności i niezawodności
w ekstremalnych warunkach. Sprawdzą się między innymi w pracy w portach czy górnictwie.

 

Ładowarki teleskopowe sztywne seria TH

Ładowarki teleskopowe o wysokości podnoszenia do 24 m o maksymalnym udźwigu 6 t. Nowe maszyny z tej serii, które producent prowadził na rynek w 2021 roku to m.in.: Magni TH 5.8Magni TH 5.8 P, Magni TH 5.8 MINING, Magni TH 6.10, Magni TH 6.20.

To idealne maszyny do zadań w sektorze budowlanym, przemysłowym i górnictwie. Gwarantują wydajność pracy, a dzięki zastosowaniu szerokiej gamy osprzętu do maszyn dają najwyższy pozom pracy w niedostępnych miejscach. Więcej w filmie.

 


Udogodnienia maszyn budowlanych Magni

 

Innowacyjna kabina

Ładowarki teleskopowe Magni wyposażone są w pełni przeszkloną opatentowaną kabinę zwiększającą bezpieczeństwo operatora. Operator widzi wokół siebie oraz w górze co dzieje się podczas pracy.

Dodatkowo kabina posiada - Certyfikat FOPSII/ROPS – co pozwala na bezpieczną pracę w każdym środowisku.

Ogrzewanie w ujemnych temperaturach w wybranych modelach i klimatyzacja w standardzie, to dodatkowy atut.

100% filtracja powietrza zastosowana w standardzie we wszystkich modelach eliminuje ryzyko operatora podczas pracy w zanieczyszczonym środowisku.

 

Regulowana kolumna kierownicy i fotel

Każdemu operatorowi zależy na wygodnym miejscu podczas wykonywanej pracy przez kilka godzin, dlatego jego pozycja jest równie ważna jak każdy inny czynnik, zanim przystąpi do działania.

W kabinie Magni można łatwo ustawić kierownicę - kolumna kierownicy regulowana jest w trzech płaszczyznach. Ponadto konstrukcja kolumny kierowniczej zapewnia łatwiejszą możliwość zajęcia/opuszczenia kabiny. Fotel można przesuwać do przodu i do tyłu, aby operator mógł wygodnie siedzieć.

Uchwyt na kubek i port USB

Uchwyt na kubek to ekskluzywny dodatek w kabinie Magni. Jest to element mocno doceniany przez operatorów, pozwalający im wygodniej spożywać poranną kawę czy inne napoje podczas przerw w pracy.

Kabina jest również standardowo wyposażona w port USB, idealny do ładowania tabletów i smartfonów, co w dzisiejszym mobilnym świecie jest ważne. Dodatkowo zestaw głośnomówiący pozwala na prowadzenie rozmów.

Panel sterowania

Wszystkie modele Magni o udźwigu od 4 ton są wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej 7 cali. A modele od 6 ton i w górę - posiadają ekran 10 calowy.

Oprogramowanie do zarządzania maszyną zainstalowane na ekranie dotykowym gromadzi wszystkie dane użytkowania i wyświetla je na pięciu różnych stronach. Poruszanie się między stronami jest niezwykle proste i intuicyjne, nawet dla mniej doświadczonych użytkowników.

Ekran jest łatwy w obsłudze.  Posiada interfejs z ponad 170 komunikatami o usterkach dla operatora w 12 różnych językach. Ekran dotykowy można również obsługiwać
za pomocą dżojstika.

Podporami oraz automatycznym poziomowaniem maszyny można sterować za pomocą przycisków.

Ponadto na ekranie wyświetlany jest aktywny diagram pracy z osprzętem, dzięki czemu operator ma stały podgląd.


Inne zalety ładowarek Magni – bezpiecznych i wszechstronnych maszyn budowlanych

 

System poziomowania maszyny na kołach

System poziomowania maszyny na kołach jest standardem we wszystkich modelach z grupy obrotowych i sztywnych ładowarek Magni. System pomaga operatorowi pracować całkowicie bezpiecznie, nawet na nierównym terenie. 

Mechanizm ten pozwala kierowcy regulować poziomowanie maszyny i obserwować pełny wykres obciążeń dla wszystkich operacji, nawet przy nachyleniach terenu do 8 stopni,
które normalnie miałyby wpływ na wydajność podnoszenia.


Firma Magni wprowadziła także dodatkowe funkcje dotyczące poziomowania maszyny. Jeśli operator próbuje ręcznie ustawić nachylenie maszyny na nierównym terenie, system natychmiast to wykrywa i pozwala na korektę nachylenia tylko w bezpiecznym dla operatora zakresie i kierunku.

System zapobiega wszelkim ruchom maszyny zagrażającym jej stabilności.


Napęd 4x4 i praca na różnym terenie

Potężna przekładnia hydrostatyczna zasila każde z kół z wykorzystaniem maksymalnej mocy, co jest przydatne w bardzo wymagającym terenie i na najtrudniejszych wzniesieniach.

Ładowarki wyposażone są w napęd na cztery koła, co zapewnia serii Magni RTH, TH I HTH perfekcyjną stabilność i maksymalną przyczepność.

Dodatkowo imponujący prześwit pozwala maszynie pokonać każdą przeszkodę.

 

Tryby jazdy

 1. Dwie osie skrętne: z mniejszym promieniem skrętu do poruszania się w ciasnych przestrzeniach
 2. Jedna oś skrętna: do jazdy drogowej
 3. Tryb „krab”: pozwala na podjeżdżanie maszyny z boku

 

System rozpoznawania osprzętu RFID

System automatycznego rozpoznawania osprzętu jest instalowany na końcu wysięgnika. Gdy osprzęt jest podłączany do maszyny, jest rozpoznawany automatycznie, a w konsekwencji na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni diagram udźwigu i urządzenie ograniczające udźwig jest ustawiane z myślą o konkretnym zainstalowanym osprzęcie.

Dzięki swojej ograniczonej masie nowy system zapewnia lepszą wydajność podnoszenia.

 

Osprzęt

Haki, wciągarki, żurawiki, platformy robocze, zaciski, łyżki. Cała gama akcesoriów do ładowarek Magni znajduje się - tutaj.

 

Nowe i używane ładowarki teleskopowe

Praca na wysokości w każdych warunkach? Maszyny budowlane do najcięższych prac. Ładowarki teleskopowe jak i obrotowe dostępne są do sprzedaży i wynajmu w RIWAL.

Zapraszamy do kontaktu aby zapytać o sprzedaż maszyn budowlanych: tel:+48 46 895 20 22, wynajem tel:+48 46 895 13 63

 

Dodaj komentarz