NewsletterSzybka oferta wynajmuFAQ
Poland - Polish
 • Belgium - Dutch
 • Croatia - Croatian
 • Denmark - Danish
 • France - French
 • Germany - German
 • Kazakhstan - English
 • Kazakhstan - Russian
 • Netherlands - Dutch
 • Norway - Norwegian
 • Poland - Polish
 • Slovenia - Slovenian
 • Spain - Spanish
 • Sweden - Swedish
 • United Kingdom - English

Podnośniki nożycowe na wynajem

Riwal – wynajem podnośników nożycowych do pracy na wysokości

Międzynarodowy dostawca podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, a także wózków widłowych posiada flotę ponad 1850 różnej kategorii podnośników na terenie Polski. Podnośnik nożycowy ze względu na swój duży pokład i jest często wypożyczanym typem sprzętu, popularnym wśród klientów. Wynajem podestu nożycowego w Riwal to pewność dostarczenia bezpiecznej maszyny, z certyfikatami i dokumentacją UDT od renomowanych producentów takich jak JLG czy Hollandlift.

Wynik 

No image available

Marka
Wysokość robocza (m):
Napęd
Waga (kg):
Udźwig (kg)

Szczegóły

Podnośniki nożycowe elektryczne i zwyżki nożycowe spalinowe

W zależności od miejsca wykonywania pracy i terenu, po którym ma poruszać się wózek nożycowy, RIWAL doradza wynajem podestów nożycowych o dwóch rodzajach napędów:

 • Podnośniki nożycowe elektryczne – nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery oraz są wyposażone w niebrudzące koła, dzięki czemu mogą pracować w zamkniętych pomieszczeniach. Wybrane oferowane modele jak na przykład JLG 1930ES czy JLG 2630ES mają na tyle kompaktowe wymiary, że przejeżdżają przez standardowe drzwi 90cm. Niewielkie gabaryty, wewnętrzny promień skrętu 0 stopni ułatwiają także manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Są wykorzystywane w pracach instalacyjnych, montażowych i wykończeniowych. Riwal oferuje podnośniki nożycowe elektryczne o wysokościach roboczych od 5,66 nawet do 33,70m – jak Hollandlift HL-340E30. Udźwig oferowany w tej grupie podestów ruchomych to od 227 kg do 1000 kg. Niewątpliwą zaletą wybranych modeli podnośników nożycowych elektrycznych jest to, że mogą pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – jak np. JLG 4045R.
 • Podesty nożycowe spalinowe – są wyposażone w mocne silniki, napęd 4x4, terenowe koła oraz podpory stabilizujące. Zapewniają ciągłą pracę w otwartym terenie, na nieutwardzonym podłożu. Klienci decydują się na wynajem podnośnika nożycowego spalinowego również ze względu na dużą powierzchnię pokładu, która umożliwia transport prócz operatora i pracowników także elementów konstrukcyjnych. W niektórych modelach jak ten może pracować jednocześnie nawet 7 pracowników.

Wysokość robocza zwyżek nożycowych spalinowych na wynajem kształtuje się w przedziale 9,92m – 33,70m. Maksymalny udźwig w tego typu maszynach to nawet 1000 kg, jak w modelu Hollandlift HL-340D30 .

 

Wyposażenie podnośników nożycowych i szerokie zastosowanie

Podest nożycowy posiada platformę, która podnosi się tylko w pionie. Natomiast wysięg boczny uzyskuje się poprzez wysunięcie ruchomej części pomostu. Niemal każdy podnośnik nożycowy ma możliwość powiększenia pokładu nawet o 3,40m jak w Genie GS 3390RT. Na życzenie klienta podnośniki nożycowe elektryczne mogą być wyposażone w akumulatory AGM, które szybko się ładują i zapewniają dłuższą ciągłą pracę niż tradycyjne akumulatory. Ponadto, do wybranych modeli zwyżek nożycowych na wynajem RIWAL oferuje uchwyt do transportu rur, który ułatwia transport pionowy długich elementów.

Podnośniki nożycowe, w zależności od napędu znajdują zastosowanie w następujących pracach:

 • Prace montażowe, instalacyjne i wykończeniowe w obiektach zamkniętych
 • Prace związane w utrzymaniem obiektów przemysłowych i logistycznych
 • Prace na placu budowy, na przykład związane z montażem okładzin
 • Prace przy tworzeniu murali, sztuki ulicznej
 • Montaż regałów wysokiego składowania

Dzięki międzynarodowej obecności RIWAL może oferować podesty nożycowe o wyjątkowych parametrach, jak na przykład podest nożycowy elektryczny Hollandlift HL 330E14 o wysokości roboczej 33m i pokładzie wielkości 8,40m x 1,20m. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie pomogą dopasować maszynę do potrzeb.

Wszystko od jednej firmy

Polskie prawo wymaga od operatora posiadania uprawnień do obsługi podnośników nożycowych. Legitymacje wydawane są przez Urząd Dozoru Technicznego na podstawie zdanego egzaminu. RIWAL w jednym z 9 oddziałów lub w lokalizacji klienta przeprowadza kursy dla operatorów zwyżek nożycowych. Ponieważ coraz częściej firmy z Polski pracują za granicą, jest także możliwość zdobycia w RIWAL licencji IPAF uprawniającej do pracy na podestach ruchomych na terenie wielu krajów Europy i świata.

Dla bezpiecznej pracy operatora konieczne jest wyposażenie w środki ochrony indywidualnej, które można nabyć w RIWAL jak zestaw bezpieczeństwa.

Zapewnia także możliwość wynajmu za granicę. Jeżeli klient z Polski pracuje na projekcie zagranicznym, RIWAL zaoferuje podest ruchomy na wynajem w niemal każdym kraju z pełną obsługą i doradztwem w jednym miejscu w języku polskim.

Dla klientów, którzy wynajmują od RIWAL więcej maszyn i chcą mieć bieżącą kontrolę nad ich pracą i kosztami jest udostępniane zupełnie za darmo konto klienta My Riwal oferujące szereg udogodnień, włącznie z możliwością zarządzania flotą od RIWAL przez telefon komórkowy dzięki aplikacji My Riwal!

W szerokiej ofercie podnośników nożycowych na wynajem od RIWAL każdy znajdzie maszynę do swoich potrzeb!