NewsletterSzybka oferta wynajmuFAQZłóż zamówienie na wynajem
Poland - Polish
 • Belgium - Dutch
 • Croatia - Croatian
 • Denmark - Danish
 • France - French
 • Germany - German
 • Kazakhstan - English
 • Kazakhstan - Russian
 • Netherlands - Dutch
 • Norway - Norwegian
 • Poland - Polish
 • Slovenia - Slovenian
 • Spain - Spanish
 • Sweden - Swedish
Podnośniki koszowe Zobacz produkty

Wynajem: podesty budowlane - podnośniki koszowe

Najpopularniejsze podesty w tej kategorii

 JLG Toucan 12e plus  Genie Z33_18  JLG 510AJ JLG 1350SJP  JLG 1850SJ 
 JLG Toucan 12E+  Genie Z33/18  JLG 510AJ JLG 1350SJP JLG 1850SJ
 wys. robocza 12,65 m  wys. robocza 12,00 m  wys. robocza 17,81 m  wys. robocza 43,30 m wys. robocza 58,56 m 

 

  Podesty koszowe przegubowe 

Podesty koszowe teleskopowe

Do maszyn, które popularnie nazywają się podnośniki koszowe zaliczamy 2 kategorie:

 • podesty przegubowe
 • podesty teleskopowe

Zwyżki koszowe to wszystkie urządzenia, które posiadają platformę roboczą, czyli kosz na końcu ramienia – wysięgnika. Podnośniki koszowe to uniwersalne maszyny do wykonywania różnego rodzaju bezpiecznej pracy na wysokości. Elektryczne podnośniki sprawdzają się w pracy wewnątrz, natomiast zwyżki spalinowe przeznaczone są do prac na zewnątrz, poradzą sobie nawet na trudnym, nieutwardzonym podłożu.

 

Elektryczne zwyżki przegubowe zasilane przez akumulatory trakcyjne gwarantują wielogodzinną pracę w zamkniętych pomieszczeniach. Podesty elektryczne można również stosować na zewnątrz. To co wyróżnia elektryczne podnośniki przegubowe, to gabaryty maszyny. Szerokość zwyżek pozwala na prace w miejscach o ograniczonej powierzchni. Natomiast wysięgnik zapewnia duży zakres przestrzeni roboczej i pozwala ominąć przeszkody. Zwyżki koszowe przegubowe doskonale sprawdzą się przy pracach montażowych i instalacyjnych, ponieważ „łamane” ramię pozwala ominąć przeszkody i dotrzeć bezpiecznie do miejsca ponad nimi. Wszystkie elektryczne podesty koszowe posiadają niebrudzące koła. W ofercie podnośników do wynajmu z tej kategorii najwyższym jest model JLG E600AJ, którego wysokość robocza wynosi 20,38 m, a wysięg boczny 15,8 m. Wszystkie zwyżki przegubowe na wynajem przeznaczone są do pracy 2 osób w koszu, a ich udźwig mieści się w granicach 227-230 kg.

Spalinowe podnośniki przegubowe przeznaczone są do pracy na zewnątrz na znacznych wysokościach. Najwyższa maszyna tego typu to JLG 1500AJP, która umożliwia pracę na 48 metrach wysokości. Wysięg boczny ramienia tego modelu to 22,9 metra, dzięki czemu zwyżka posiada bardzo znaczny zasięg prac. Podnośniki koszowe diesel wyposażone w napęd 4x4 oraz oś wahliwą gwarantują bezpieczną pracę w trudnych warunkach podłoża, m.in. na nieutwardzonej powierzchni. Standardowo udźwig maszyn wynosi 227-230 kg, a w modelach JLG 1250AJP i JLG 1500AJP udźwig wynosi 450 kg. Jest to jednak „udźwig ograniczony”, co oznacza, że z takim udźwigiem można pracować tylko do określonych wysokości podnoszenia oraz wysięgu w bok. Dlatego, nim zaczniemy pracę na wysokości, tak ważne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi oraz oznaczeniami udźwigów w koszu maszyny.

Kolejnym typem maszyn z grupy „zwyżki koszowe” są podnośniki teleskopowe. Maszyn z napędem spalinowym przeznaczone do prac na zewnątrz. Tak jak zwyżki przegubowe posiadają oś wahliwą oraz napęd na 4 koła. Podesty teleskopowe mają wysuwane osie, które zapewniają stabilność maszyn i jeszcze większe bezpieczeństwo pracy na wysokości. Najwyższy podnośnik teleskopowy to model JLG 1850SJ, którego wysokość robocza wynosi 58,56 m, a wysięg boczny 24,4 m. Zwyżki spalinowe przegubowe i teleskopowe to idealne urządzenia do prac budowlanych, konserwacyjnych i montażowych.

Podnośniki koszowe JLG posiadają system ochrony przeciwzgnieceniowej SkyGuard, który zapewnia operatorowi jeszcze większe bezpieczeństwo pracy na wysokości. Wybrane podnośniki koszowe posiadają system JibPlus, czyli dodatkowe ramię przy koszu, które pozwala na obrót platformy w pionie i poziomie. Gwarantuje to jeszcze łatwiejsze dotarcie do miejsca pracy na wysokości. Zwyżki koszowe posiadają łatwe i płynne sterowanie maszyną z kosza, co wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy.

Wszystkie maszyny koszowe gwarantują pracę w trudnych warunkach, na dużych wysokościach, a przy tym zapewniają bezpieczną i wydajną pracę.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze podestu do wynajęcia skontaktuj się z naszym przedstawicielem w najbliższym oddziale: Oddziały Riwal Poland w Polsce.

Przypominamy, że obowiązkiem operatora i najemcy jest zapoznanie się z instrukcją użytkowania podestu przed rozpoczęciem pracy w celu zapewnienia bezpieczneństwa pracy oraz posiadanie uprawnień do obsługi podestów ruchomych wydawane przez UDT. Więcej informacji w tym temacie do przeczytania w zakładce SZKOLENIA.

 

 

 

 

 

Use this property to display a short description or any instructions, notes, or guidelines that the visitor should read when filling out the form. This will appear directly below the content of the form.