NewsletterSzybka oferta wynajmuFAQZłóż zamówienie na wynajem
Poland - Polish
 • Belgium - Dutch
 • Croatia - Croatian
 • Denmark - Danish
 • France - French
 • Germany - German
 • Kazakhstan - English
 • Kazakhstan - Russian
 • Netherlands - Dutch
 • Norway - Norwegian
 • Poland - Polish
 • Slovenia - Slovenian
 • Spain - Spanish
 • Sweden - Swedish

Jak przygotować dobre CV?

jak przygotować dobre CV - praca w Riwal

Dokument CV to Twój pierwszy kontakt z potencjalnym Pracodawcą. Dlatego warto nieco przyłożyć się do tego zadania, aby Twoja kandydatura przykuła uwagę osoby zajmującej się rekrutacją.

Na początek zgromadź wszelkie dane dotyczące szkół jakie ukończyłeś, firm w jakich pracowałeś oraz odbytych szkoleń. Pamięć jest zawodna, a w CV wymagane jest abyś podał nazwy szkół oraz kierunki, jak również lata, w których uczęszczałeś do szkoły lub studiowałeś. Analogicznie w przypadku zatrudnienia, musisz podać daty i nazwy firmy, w których pracowałeś oraz zajmowane stanowiska. Informacje te znajdziesz z pewnością na świadectwach pracy. Ze szkoleń zapewne otrzymałeś certyfikaty, one również będą pomocne w przygotowaniu CV. Jeśli ten etap masz już za sobą możesz spokojnie przystąpić do tworzenia CV.

Użyteczne mogą być tutaj darmowe kreatory CV oferowane przez większość portali, na których publikowane są oferty pracy. Jeżeli nie chcesz z nich korzystać, pamiętaj o kilku głównych zasadach przy konstruowaniu aplikacji:

 1. Zdjęcie – nie zamieszczaj zdjęć z wakacji czy rodzinnej ceremonii, zwykłe zdjęcie legitymacyjne, dowodowe w zupełności wystarczy
 2. Dane Osobowe – podaj imię i nazwisko, adres zamieszkania – czasami wystarczy tylko podać miasto, numer telefonu oraz adres e-mail, nie masz obowiązku podawania daty urodzenia
 3. Doświadczenie Zawodowe – zacznij od swojego aktualnego miejsca pracy, a następnie po kolei dodawaj miejsca pracy, aż do najstarszego. Opisz krótko swoje najważniejsze obowiązki na stanowiskach, które zajmowałeś. Jeśli nigdy nie pracowałeś ujmij w tej część staże i praktyki, które odbyłeś.
 4. Wykształcenie – podobnie jak w przypadku zatrudnienia podaj szkoły, które ukończyłeś ostatnio. Podaj specjalizację szkoły lub kierunek studiów, nie należy podawać ocen jakie uzyskałeś, nie podaje się też raczej tematów prac dyplomowych lub magisterskich.
 5. Kursy i Szkolenia -przeanalizuj, które ze szkoleń mogą być przydatne pod katem oferty pracy, na którą aplikujesz. Nie ma konieczności wpisywania wszystkich – jeśli kiedyś ukończyłeś kurs florystyczny, a aplikujesz na stanowisko techniczne, być może dla przyszłego pracodawcy nie będzie to ważna informacja.
 6. Umiejętności – w tej części wpisz swoją sprawność w posługiwaniu się językami obcymi
  (pamiętaj żeby napisać prawdę, ta umiejętność jest często weryfikowana podczas rozmów), znajomość obsługi programów komputerowych oraz uprawnienia do prowadzenia samochodu.
 7. Zainteresowania – napisz hasłowo czym się interesujesz, ale pamiętaj, żeby były to Twoje prawdziwe pasje, a nie coś, co Twoim zdaniem dobrze wygląda w CV.
 8. Klauzula dotycząca przetwarzania danych osobowych:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb bieżących i przyszłych procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez firmę Riwal Poland Sp. z o.o. Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowana o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.

Oferty pracy w Riwal znajdziesz TUTAJ